elty.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu
blog Elty
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Sterowniki scen Tuya, pozwala użytkownikowi na tworzenie różnych scen w swoim domu 

i zarządzanie

za pomocą jednego urządzenia. Wszystko, od oświetlenia, przez temperaturę, po muzykę, można dostosować do swoich preferencji, a następnie uruchomić za pomocą jednego kliknięcia. Standardowa funkcja sterownika to rozpoznawanie pojedyńczego, podwójnego oraz długiego kliknięcia. 

Wiele osób do kontroli oświetlenia tworzy dwie oddzielne sceny - jedną dla włączenia światła (pojedyncze kliknięcie), a drugą dla wyłączenia (podwójne kliknięcie). Choć to rozwiązanie jest skuteczne, może być trochę nieintuicyjne i skomplikowane, szczególnie dla nowych użytkowników.

Czy istnieje prostszy sposób na zarządzanie światłem za pomocą sterownika scen Tuya? Odpowiedź brzmi: tak, jest! A wszystko dzięki jednemu trikowi.

 

Tuya sterownik scen

 

Sterowniki scen Tuya: Twórz i zarządzaj swoim domem za pomocą jednego urządzenia

Sterowniki scen Tuya, umożliwiają użytkownikowi tworzenie i zarządzanie różnymi scenami w swoim domu. Możemy dostosować wszystko – od oświetlenia, przez temperaturę, aż po muzykę, a następnie uruchomić to za pomocą jednego kliknięcia. Standardowe funkcje sterownika to rozpoznawanie pojedyńczego, podwójnego oraz długiego kliknięcia.

Dwie sceny - dla włączenia i wyłączenia oświetlenia

Wiele osób, do kontroli oświetlenia, tworzy dwie oddzielne sceny - jedną dla włączenia światła (pojedyncze kliknięcie), a drugą dla wyłączenia (podwójne kliknięcie). Choć to rozwiązanie jest skuteczne, może być nieintuicyjne i skomplikowane, szczególnie dla nowych użytkowników. Co więcej, może prowadzić do niepotrzebnych pomyłek, jeśli zapomnisz, który tryb został aktywowany.

Ale czy jest prostszy sposób na zarządzanie światłem za pomocą sterownika scen Tuya? Odpowiedź brzmi: tak, jest! A wszystko dzięki jednemu trikowi.

Tworzymy automatyzację dla naprzemiennego włączania i wyłączania oświetlenia

W tym przykładzie stworzymy automatyzacje, które po pojedynczym naciśnięciu klawisza będą naprzemiennie włączać i wyłączać oświetlenie.

Na początek tworzymy dwie sceny i dla łatwiejszego zarządzania nazywamy je ON/OFF lub Włącz/Wyłącz.

Tuya sceny tutorial
Tuya sceny tutorial

Wykonajmy pewien trick

Przystępujemy do wykonania pewnego tricku. Jak zauważyliście, pojedyncze kliknięcie powoduje jednoczesne włączenie i wyłączenie oświetlenia. Ale co jeśli chcielibyśmy, aby w danym momencie aktywna była tylko jedna scena? Musimy nieco dostosować wcześniej utworzone sceny.

  1. Do sceny "ON" dodajemy automatyzację, która po włączeniu oświetlenia:
    • dezaktywuje scenę "ON",
    • aktywuje scenę "OFF".

W ten sposób, po włączeniu światła, system automatycznie przełączy się na scenę "OFF", gotową do wyłączenia oświetlenia.

  1. Teraz przystępujemy do modyfikacji sceny "OFF". Tutaj również dodajemy automatyzację, która po wyłączeniu oświetlenia:
    • dezaktywuje scenę "OFF",
    • aktywuje scenę "ON".

W ten sposób, po wyłączeniu światła, system natychmiast przełączy się z powrotem na scenę "ON", przygotowaną do ponownego włączenia oświetlenia.

Te drobne modyfikacje umożliwiają płynne i intuicyjne przełączanie między dwoma scenami, dzięki czemu z łatwością można zarządzać oświetleniem w domu za pomocą pojedynczego kliknięcia.

Po modyfikacjach nasze sceny wyglądają tak:

Tuya sceny tutorial
Tuya sceny tutorial

Po naciśnięciu przycisku, zobaczymy jak sceny włączają się i wyłączają automatycznie. Nasz zamierzony efekt - naprzemienne włączanie i wyłączanie światła za pomocą pojedynczego kliknięcia - zostanie osiągnięty.

Na naszym kanale YouTube prezentujemy proces tworzenia automatyzacji

Prezentujemy materiał video, który krok po kroku ilustruje proces tworzenia opisanej wyżej automatyzacji.

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium