elty.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Domowy czujnik jakości powietrza - czym sugerować się przy wyborze?

blog Elty
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Wraz z rozwojem cywilizacji stale zwiększa się poziom zanieczyszczenia powietrza. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z poziomu niebezpieczeństwa, jednak nie zawsze mamy na uwadze jego konsekwencje. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Nie chodzi tutaj jedynie o powszechny smog, który pojawia się w nadmiernym stężeniu głównie w sezonie zimowym. Ale wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia powietrza, które są chociażby w naszym mieszkaniu. Nadmiar dwutlenku węgla i pary wodnej to jedne z najpowszechniejszych źródeł emisji zanieczyszczeń.

Na szczęście zmierzenie pyłu zawieszonego w powietrzu można wykonać przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Jednym z bardziej powszechnych i najczęściej stosowanych w gospodarstwach domowych są czujniki jakości powietrza. Ich głównym celem jest monitorowanie stanu zanieczyszczenia powietrza w danym pomieszczeniu. Zasada działania jest dość prosta jedynym i jak się okazuje często największym utrudnieniem jest wybór czujnika.

Czujniki jakości powietrza - podstawowe parametry

Czujniki to urządzenia, które na bieżąco monitorują, kontrolują jakość powietrza. W krótkim czasie możemy uzyskać informację na temat poziomu wilgotności (dostępne w sklepie Elty.pl czujniki wilgotności) czujniki wykrywają szeroki zakres lotnych związków organicznych, niektóre modele zostały wyposażone również w moduł z czujnikiem pyłu. Instalacja urządzenia pozwala stale kontrolować wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i alarmować w sytuacji gdy normy stężenia pyłu zawieszonego przekroczą normy.

 

 

Jak wybrać czujnik powietrza?

Wyróżniamy dwie kategorie mierników jakości powietrza - zewnętrzne i wewnętrzne. W większości są to urządzenia bezobsługowe. Zewnętrzne czujniki jakości powietrza montuje w ramach monitorowania jakości powietrza zapylenia (smogu). Wewnętrzne mierniki pozwalają kontrolować jakość powietrza wewnątrz budynku. Ten rodzaj miernika jest najczęściej wybierany ze względu na uniwersalne zastosowanie. Montowane są tam gdzie konieczne jest stałe monitorowanie stanu jakości powietrza: w domach, w zakładach pracy, w budynkach użyteczności publicznej, szkołach.

Sprawdź specyfikację czujnika

W ofercie sprzedażowej dostępne są mierniki, czujniki, sensory które mają wiele zastosowań. Dlatego też przy wyborze urządzenia do monitorowania powietrza w pierwszej kolejności warto zapoznać się z daną specyfikacją. To w niej znajdziemy informacje dotyczące wykonywanych pomiarów, a właściwie rodzajów pomiarów. Otrzymamy informację na temat wydajności urządzenia, sposobu działania, dokładności pomiaru, zastosowania, zużycia energii. Wszystkie te dane pozwolą nam zweryfikować informacje o konkretnym urządzeniu. A my będziemy mogli wybrać ten model czujnika, który odpowiada naszym potrzebom.

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium