elty.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu
blog Elty
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!
Wyświetlacze HMI DWIN Tutorial PL 0

 

Za pomocą wyświetlaczy firmy DWIN można w szybki sposób stworzyć funkcjonalny, graficzny panel operatorski, użyć jako tła plików graficznych, stworzyć przyciski sterowane panelem dotykowym oraz wyświetlić dane w postaci liczbowej, tekstowej lub za w formie wykresów. 

W zależności od wersji w modułach znajdziemy różne interfejsy komunikacyjne: UART,RS232,RS485,MODBUS RTU,CAN, WiFi.

Programowanie wyświetlaczy DWIN HMI

Tworzenie wyglądu ekranu wyświetlacza oraz logiki jego działania dokonujemy za pomocą oprogramowania DGUS, działającego na komputerach z systemem Windows. Oprogramowanie pozwala na zaimportowanie plików graficznych dla tła oraz ikon, przycisków, ustalenie pozycji przycisków, kontrolek itp. 

DWIN Tutorial PL

 

czytaj całość »
Instrukcja montażu zegara LED kit DIY 0

Zegar - jedna z obowiązkowych pozycji, którą musi zbudować elektronik.

W naszym sklepie pomiędzy zestawami do samodzielnego montażu również znajdziesz zestawy umożliwiające zbudowanie fajnego zegara z wyświetlaczami LED. Zegar jak sama nazwa wskazuje nie tylko wyświetla aktualną godzinę, lecz również temperaturę, datę, dzień tygodnia oraz automatycznie ściemnia się w nocy.

 

 

Dostępne zegary LED z wbudowanym czujnikiem temperatury oraz jasności oświetlenia:

 

czytaj całość »
Instrukcja dla Bramki Sonoff Zigbee Bridge eWeLink 0
Bramka ZigBee instrukcja

Instrukcja dodawania bramkiSonoff Zigbee 3.0 wifi do aplikacji eWeLink oraz jak sparować urządzenie Zigbee 3.0 z bramką Sonoff Zigbee bridge.

Bramka ZigBee, a w szczególności model Sonoff ZBBridge, to klucz do tworzenia inteligentnych domów, umożliwiając tworzenie złożonych sieci urządzeń do zarządzania domem. Po skonfigurowaniu i połączeniu z odpowiednimi urządzeniami, bramka ZigBee pozwala na tworzenie i zarządzanie różnymi scenami i scenariuszami automatycznymi, co znacznie ułatwia codzienne życie.

Urządzenia zintegrowane z bramką ZigBee mogą sterować modułami Sonoff połączonymi za pomocą sieci Wifi, co rozszerza możliwości i elastyczność systemu domowego. Warto wspomnieć, że Sonoff ZigBee Bridge jest kompatybilna nie tylko z produktami marki Sonoff, ale także z urządzeniami innych producentów, które uzyskały certyfikację ZigBee Alliance. Dzięki temu możliwe jest zarządzanie różnymi urządzeniami z jednego miejsca - za pomocą aplikacji eWeLink. Ta interakcja pomiędzy różnymi urządzeniami tworzy zintegrowany ekosystem inteligentnego domu.

 

 

czytaj całość »
Instrukcja dla Bramki Zigbee WiFi Tuya Smart Life 0
Bramka ZigBee instrukcja

Instrukcja dodawania bramki Zigbee 3.0 wifi do aplikacji Tuya Smart Life oraz jak sparować urządzenie Zigbee 3.0 z bramką Zigbee Tuya.

Bramka ZigBee pełni funkcje urządzenia zbierającego dane z wszystkich czujników oraz elementów wykonawczych, jest również odpowiedzialna za sterowanie, pozwala na działanie scenariuszy oraz systemów automatyki nawet, gdy nie mamy dostępu do internetu.

 

czytaj całość »
Podłączenie Przekaźników sterowanych RS485 Modbus RTU przez konwerter USB RS485 0

Podłączenie i test RS485 Modbus RTUsterowanego za pomocą przemysłowego konwertera USB RS485

Zastosowanie modułu przekaźnikowego w magistrali RS-485 to popularna praktyka umożliwiająca uproszczenie i odciążenie magistrali RS-485. Do sterowania modułami przekaźników polecamy moduły adapterów USB na RS485 lub Ethernet na RS485, dostępne w naszym sklepie. 

czytaj całość »
Instrukcja dla Bramki Zigbee LAN Tuya Smart Life 0
Bramka Tuya Lan instrukcja

Instrukcja dodawania bramki Zigbee 3.0 LAN do aplikacji Tuya Smart Life oraz jak sparować urządzenie Zigbee 3.0 z bramką Zigbee Tuya.

Bramka Zigbee 3.0 zbiera dane z urządzeń komunikujących się bezprzewodowo za pomocą protokołu Zigbee 3.0 i przekazuje te dane do chmury za pomocą sieci ethernet, z którą łączy się wykorzystując kabel LAN - typową skrętkę komputerową.  

 

czytaj całość »
Podłączenie magistrali RS485 za pomocą ETH - testy 0

Podłączenie i test konwertera RS485 na ETH

"Czterystumilowa podróż również zaczyna się od pierwszego kroku" My dziś wykonamy drugi, za to jaki znaczący! Gdy już zainstalowaliśmy oprogramowanie USR-VCOM nasz komputer jest przygotowany do wysyłania i odbierania informacji po wirtualnym COM. Teraz skupimy się M0-Config, który udowodni nam, że komputer widzi konwerter.

 

czytaj całość »
Podłączenie magistrali RS485 za pomocą ETH 0

Pierwsze kroki z konwerterem RS485 na ETH.

RS-485 to popularny w automatyce standard transmisji danych przeznaczony do wielopunktowych linii transmisyjnych. Wykorzystywany jest jako warstwa fizyczna wielu przemysłowych protokołów sieciowych - m.in. Profibus. 

Konwerter umożliwia dostęp do portu szeregowego RS-485 z dowolnego komputera sieci lokalnej, a przy udostępnieniu IP w internecie również z każdego komputera na świecie, podłączonego do Internetu.

 

czytaj całość »
Podłączenie magistrali RS485 pod USB 0

Pierwsze kroki z konwerterem USB na RS485.

RS-485 to popularny w automatyce standard transmisji danych przeznaczony do wielopunktowych linii transmisyjnych. Wykorzystywany jest jako warstwa fizyczna wielu przemysłowych protokołów sieciowych - m.in. Profibus. 

Standard RS485 składa się z różnicowego nadajnika, dwuprzewodowego toru transmisyjnego i różnicowego odbiornika. Dla standardu RS485 nie ma konieczności prowadzenia przewodu powrotnego. Standard RS485 umożliwia podłączenie wielu nadajników i odbiorników. Ograniczenie wynika z ograniczeń energetycznych nadajnika. Najczęściej stosowaną topologią dla takich standardów jest topologia magistrali.

 

czytaj całość »
Domowy czujnik jakości powietrza - czym sugerować się przy wyborze? 0
Domowy czujnik jakości powietrza - czym sugerować się przy wyborze?

 

Wraz z rozwojem cywilizacji stale zwiększa się poziom zanieczyszczenia powietrza. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z poziomu niebezpieczeństwa, jednak nie zawsze mamy na uwadze jego konsekwencje. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Nie chodzi tutaj jedynie o powszechny smog, który pojawia się w nadmiernym stężeniu głównie w sezonie zimowym. Ale wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia powietrza, które są chociażby w naszym mieszkaniu.

Nadmiar dwutlenku węgla i pary wodnej to jedne z najpowszechniejszych źródeł emisji zanieczyszczeń.

czytaj całość »
Sonoff TH16\TH10 z oprogramowaniem Supla jak zmienić rodzaj czujnika 0

Sterowniki Sonoff TH10 oraz Sonoff TH16 po zmianie oprogramowania na Supla.

Jak wybrać rodzaj czujnika temperatury i wilgotności.

Moduły Sonoff TH10\TH16 umożliwiają zdalny pomiar temperatury i odczyt jej na telefonie. Czujniki podłączamy do dedykowanego gniazda znajdującego się z boku urządzenia, dostępne są trzy rodzaje czujników:

  • DS18B20 - wodoodporny czujnik mierzący tylko temperaturę
  • AM2301 - czujnik temperatury oraz wilgotności
  • Si7021 - czujnik temperatury oraz wilgotności

Po podłączeniu czujnika, należy go skonfigurować i ustawić odpowiedni typ w aplikacji.

czytaj całość »
Tuya automatyczne zamykanie rolet po zachodzie słońca 0

Tworzenie inteligentnego domu z wykorzystaniem urządzeń Tuya i automatyzacji zamykania rolet po zachodzie słońca.

Aplikacja Tuya, znana również jako Smart Life, jest potężnym narzędziem do tworzenia inteligentnych domów, oferując wiele opcji automatyzacji, które usprawniają codzienne czynności. Jedną z tych funkcji jest automatyczne zamykanie rolet po zachodzie słońca, a następnie ich otwieranie po wschodzie słońca.

Zastosowanie tej automatyzacji nie kończy się na roletach - może ona również kontrolować oświetlenie wokół domu, włączając je po zachodzie słońca i wyłączając po wschodzie. Ta funkcja nie tylko dodaje wygody, ale także zwiększa bezpieczeństwo, gwarantując, że Twoje podwórko jest zawsze odpowiednio oświetlone.

Konfiguracja automatyzacji odbywa się bezpośrednio w aplikacji Tuya, w sekcji "Inteligentny". Proces ten obejmuje stworzenie dwóch oddzielnych automatyzacji - jednej dla zamykania rolet po zachodzie słońca, a drugiej dla ich otwierania po wschodzie słońca.

W celu ułatwienia procesu, poniżej znajduje się instrukcja obrazkowa, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces konfiguracji. Pamiętaj, że aby skorzystać z tej funkcji, musisz posiadać odpowiednie urządzenia Tuya, takie jak sterownik rolet, oraz mieć je prawidłowo skonfigurowane i połączone z aplikacją.

czytaj całość »
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium