Pierwszy projekt dla wyświetlacza DWIN DMG10600T070_A5WTC, korzystając z tej instrukcji będziesz wstanie zacząć pracę w środowisku DWIN DGUS.
Zajmiemy się wyświetleniem dowolnej grafiki służącej jako tło.
Polecam | ![]() | Nie polecam | ![]() |
Zgodność z opisem | 5 | |
Koszt wysyłki | ||
Obsługa kupującego | 5 |
Pierwszy projekt dla wyświetlacza DWIN DMG10600T070_A5WTC, korzystając z tej instrukcji będziesz wstanie zacząć pracę w środowisku DWIN DGUS.
Zajmiemy się wyświetleniem dowolnej grafiki służącej jako tło.
Wyświetlacze DWIN możemy zaprogramować za pomocą kart micro SD oraz portu UART\RS232.
Oprogramowanie DGUS pobieramy ze strony https://www.dwin-global.com/tool/ aktualna wersja to DGUS_V7641. Oprogramowanie jest darmowe i na tą chwilę występuje jedynie w wersji angielskiej oraz chińskiej.
Za pomocą wyświetlaczy firmy DWIN można w szybki sposób stworzyć funkcjonalny, graficzny panel operatorski, użyć jako tła plików graficznych, stworzyć przyciski sterowane panelem dotykowym oraz wyświetlić dane w postaci liczbowej, tekstowej lub za w formie wykresów.
W zależności od wersji w modułach znajdziemy różne interfejsy komunikacyjne: UART,RS232,RS485,MODBUS RTU,CAN, WiFi.
Tworzenie wyglądu ekranu wyświetlacza oraz logiki jego działania dokonujemy za pomocą oprogramowania DGUS, działającego na komputerach z systemem Windows. Oprogramowanie pozwala na zaimportowanie plików graficznych dla tła oraz ikon, przycisków, ustalenie pozycji przycisków, kontrolek itp.
W naszym sklepie pomiędzy zestawami do samodzielnego montażu również znajdziesz zestawy umożliwiające zbudowanie fajnego zegara z wyświetlaczami LED. Zegar jak sama nazwa wskazuje nie tylko wyświetla aktualną godzinę, lecz również temperaturę, datę, dzień tygodnia oraz automatycznie ściemnia się w nocy.
Dostępne zegary LED z wbudowanym czujnikiem temperatury oraz jasności oświetlenia:
Bramka Zigbee umożliwia podłączenie do 32 podłączonych urządzeń podrzędnych, takich jak przełączniki, wtyczki i czujniki bezpieczeństwa oparte na technologii ZigBee.
Bramka ZigBee pełni funkcje urządzenia zbierającego dane z wszystkich czujników oraz elementów wykonawczych, jest również odpowiedzialna za sterowanie, pozwala na działanie scenariuszy oraz systemów automatyki nawet, gdy nie mamy dostępu do internetu.
Zastosowanie modułu przekaźnikowego w magistrali RS-485 to popularna praktyka umożliwiająca uproszczenie i odciążenie magistrali RS-485. Do sterowania modułami przekaźników polecamy moduły adapterów USB na RS485 lub Ethernet na RS485, dostępne w naszym sklepie.
Bramka Zigbee 3.0 zbiera dane z urządzeń komunikujących się bezprzewodowo za pomocą protokołu Zigbee 3.0 i przekazuje te dane do chmury za pomocą sieci ethernet, z którą łączy się wykorzystując kabel LAN - typową skrętkę komputerową.
"Czterystumilowa podróż również zaczyna się od pierwszego kroku" My dziś wykonamy drugi, za to jaki znaczący! Gdy już zainstalowaliśmy oprogramowanie USR-VCOM nasz komputer jest przygotowany do wysyłania i odbierania informacji po wirtualnym COM. Teraz skupimy się M0-Config, który udowodni nam, że komputer widzi konwerter.
RS-485 to popularny w automatyce standard transmisji danych przeznaczony do wielopunktowych linii transmisyjnych. Wykorzystywany jest jako warstwa fizyczna wielu przemysłowych protokołów sieciowych - m.in. Profibus.
Konwerter umożliwia dostęp do portu szeregowego RS-485 z dowolnego komputera sieci lokalnej, a przy udostępnieniu IP w internecie również z każdego komputera na świecie, podłączonego do Internetu.
RS-485 to popularny w automatyce standard transmisji danych przeznaczony do wielopunktowych linii transmisyjnych. Wykorzystywany jest jako warstwa fizyczna wielu przemysłowych protokołów sieciowych - m.in. Profibus.
Standard RS485 składa się z różnicowego nadajnika, dwuprzewodowego toru transmisyjnego i różnicowego odbiornika. Dla standardu RS485 nie ma konieczności prowadzenia przewodu powrotnego. Standard RS485 umożliwia podłączenie wielu nadajników i odbiorników. Ograniczenie wynika z ograniczeń energetycznych nadajnika. Najczęściej stosowaną topologią dla takich standardów jest topologia magistrali.
Wraz z rozwojem cywilizacji stale zwiększa się poziom zanieczyszczenia powietrza. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z poziomu niebezpieczeństwa, jednak nie zawsze mamy na uwadze jego konsekwencje. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Nie chodzi tutaj jedynie o powszechny smog, który pojawia się w nadmiernym stężeniu głównie w sezonie zimowym. Ale wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia powietrza, które są chociażby w naszym mieszkaniu.
Nadmiar dwutlenku węgla i pary wodnej to jedne z najpowszechniejszych źródeł emisji zanieczyszczeń.
Moduły Sonoff TH10\TH16 umożliwiają zdalny pomiar temperatury i odczyt jej na telefonie. Czujniki podłączamy do dedykowanego gniazda znajdującego się z boku urządzenia, dostępne są trzy rodzaje czujników:
Po podłączeniu czujnika, należy go skonfigurować i ustawić odpowiedni typ w aplikacji.
Aplikacja Tuya (Smart Life) w połączeniu ze sterownikiem rolet umożliwia realizowanie automatycznego zamykania rolet po zachodzie słońca oraz ich otwierania po wschodzie.
Automatyzację tą możemy również wykorzystać, do samoczynnego włączania oświetlenia wokół domu po zachodzie słońca i wyłączania oświetlenia po wschodzie słońca.
Funkcję tę konfigurujemy z poziomu aplikacji korzystając z zakładki "Inteligentny". Poniżej przedstawiamy instrukcje obrazkową jak bez problemowo przebrnąć przez cały proces.
Zaczynając przygodę z Arduino po pierwszym programie "Hello world" migającym diodą czyli popularnym Blink, przychodzi czas na coś poważniejszego.
Wyświetlacze! - nic tak nie cieszy jak napis: "Hello world" na ekranie wyświetlacza podłączonego naszego Arduino. Wyświetlacze wyświetlają napisy, dane, zmienne grafiki z naszego Arduino, STM32, NodeMcu, modułów z ESP8266 czy Raspberry Pi. W naszej ofercie znajdziesz spory wybór wyświetlaczy od tych najprostszych 2x16 znaków, przez graficzne aż po Nextiony i te z kontrolerami FT800, FT810.
Darmowa aplikacja obsługująca urządzenia Sonoff eWeLink od wersji 4.x aplikacji posiada również wersję płatną Advanced oraz Pro posiadającą kilka usprawnień najważniejsze z nich to:
W naszej ofercie znajdziesz spory wybór wyświetlaczy dla Raspberry Pi. Mnogość wersji oraz interfejsów skłoniła nas do sporządzenia przejrzystego porównania ich najważniejszych parametrów.
Mini komputery typu Raspberry Pi, Jetson Nano, Banana Pi itp. bez problemowo współpracują z monitorami z wejściem HDMI, lecz nie zawsze takie rozwiązanie jest wygodne, czasem wystarczy nam tylko podgląd na najważniejsze parametry pracy systemu lub prosty panel operatorski z panelem dotykowym i właśnie tu wkraczają małe wyświetlacze LCD dla Raspberry Pi.