Instrukcja obsługi DTC 1201: Termostat WiFi z Cyfrowym Regulatorem Temperatury
Termostat umożliwia sterowanie i monitorowanie ustawień temperatury przez aplikację mobilną, z wyświetlaniem aktualnych danych na przejrzystym ekranie LED.
Dzięki aplikacji Tuya, kompatybilnej z Androidem i iOS, masz zdalny dostęp do aktualnych ustawień temperatury oraz opcji ogrzewania i chłodzenia. Termostat łączy się z siecią WiFi 2.4GHz, a jego działanie nie jest przerywane przy utracie połączenia WiFi.
Termostat może również funkcjonować offline, z ustawieniami dostępnymi przez przyciski na obudowie.
Ponieważ termostat ma wyjścia beznapięciowe może służyć również do sterowania piecami, klimatyzatorami itp.
Specyfikacja termostatu DTC1201:
- Wyświetlacz LED
- Możliwa obsługa za pomocą klawiszy na obudowie
- Kompatybilność z aplikacjami Tuya i Smart Life
- Łączność WiFi 2.4GHz
- Zewnętrzna antena Wifi
- Zakres pomiaru temperatury od -40℃ do 99℃ (dokładność ±1℃)
- Wodoodporna sonda temperaturowa NTC (100cm kabel)
- Kalibracja temperatury i ustawienie histerezy (0.3 do 10℃)
- Maksymalne obciążenie 2 x 10A, 1250W 220-250ACV dla obciążeń rezystancyjnych
- Możliwość sterowania innymi urządzeniami w oparciu o pomiar temperatury.
Podłączenie Termostatu DTC1201:
Termostat DTC1201 jest zasilany z sieci 230V i posiada dwa wyjścia bez napięciowe, każde o maksymalnym obciążeniu 10A. Wyjścia umożliwiają bezpośrednie podłączenie do grzejników, grzałek, czy sterowania piecami. Gdy termostat jest używany do ogrzewania pomieszczenia za pomocą grzałki, wykorzystuje się wyjścia numer 3 i 4, oznaczone jako "Heating" (Ogrzewanie). W przypadku sterowania klimatyzatorem do chłodzenia, używa się wyjść 5 i 6, oznaczonych jako "Cooling" (Chłodzenie).
Konfiguracja WIFI - aplikacja Tuya
Aplikacja Tuya jest darmowa i dostępna na telefony z systemem Android oraz iOS.
Pobieranie najprościej za pomocą kodu QR znajdującego się poniżej.
Parowanie w trybie domyślnym.
Podłączamy zasilanie termostatu i upewniamy się, że termostat jest w trybie parowania. Dioda parowania powinna migać 2 razy na sekundę.
Wprowadzanie termostatu w tryb parowania
Jeśli dioda nie miga wprowadzamy termostat w tryb parowania, poprzez jednoczesne przytrzymanie przycisków strzałek na około 5s, następnie puszczamy, w tym momencie dioda powinna migać szybko i urządzenie jest gotowe do parowania z aplikacją Tuya.
Dodawanie termostatu DTC1201 do aplikacji Tuya
Klikamy plus po prawej stronie aplikacji a następnie : Dodaj urządzenie.
Aplikacja Tuya rozpocznie wyszukiwanie urządzeń znajdujących się w otoczeniu, gdy nasz termostat zostanie znaleziony klikamy: Add.
Następnie należy podać hasło do sieci WiFi z którą ma być sparowany termostat.
Po kliknięciu dalej urządzenie zostanie dodane do aplikacji Tuya.
Sterowanie ręczne termostatem DTC1201
Możliwe jest ręczne sterowanie termostatem za pomocą przycisków na obudowie.
Wejście w menu ustawień za pomocą klawisza “S” dostępne są opcje:
F1: Ustawienie temperatury docelowej: naciśnij ponownie przycisk SET, aby zobaczyć aktualnie ustawioną temperaturę. Jeśli chcesz ją zmienić, naciśnij ponownie SET wraz ze strzałką w górę lub w dół (w zależności od tego, czy chcesz zwiększyć, czy zmniejszyć temperaturę). Pamiętaj o kombinacji SET + strzałka.
F2: Histereza lub zakres opóźnienia: w instrukcji nazywany „ustawieniem różnicy”, jest to margines, przy którym oba przekaźniki są wyłączone...
Na przykład, jeśli ustawisz 1 stopień.Gdy temperatura wzrośnie do temperatury docelowej, na przykład 30 stopni, przekaźnik grzewczy wyłącza się. Jeśli temperatura wzrośnie dalej i przekroczy 31 stopni, włącza się przekaźnik chłodzenia.
F3: Opóźnienie kompresora: czas oczekiwania po osiągnięciu temperatury docelowej, jeśli ustawisz 3 min, regulator temperatury poczeka 3 min, po czym włączy przekaźnik.
F4: Kalibracja temperatury: Możesz sprawić, że DTC1201 będzie bardzo dokładny, wystarczy porównać temperatury z certyfikowanym termometrem (najlepiej porównać w temperaturze docelowej), można zwiększyć lub zmniejszyć temperaturę co 0,1°C.