elty.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu
blog Elty
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Przewodnik konfiguracji Bramki Sonoff ZigBee Bridge za pomocą aplikacji eWeLink.

Bramka ZigBee, a w szczególności model Sonoff ZBBridge, to klucz do tworzenia inteligentnych domów, umożliwiając tworzenie złożonych sieci urządzeń do zarządzania domem. Po skonfigurowaniu i połączeniu z odpowiednimi urządzeniami, bramka ZigBee pozwala na tworzenie i zarządzanie różnymi scenami i scenariuszami automatycznymi, co znacznie ułatwia codzienne życie.

Urządzenia zintegrowane z bramką ZigBee mogą sterować modułami Sonoff połączonymi za pomocą sieci Wifi, co rozszerza możliwości i elastyczność systemu domowego. Warto wspomnieć, że Sonoff ZigBee Bridge jest kompatybilna nie tylko z produktami marki Sonoff, ale także z urządzeniami innych producentów, które uzyskały certyfikację ZigBee Alliance. Dzięki temu możliwe jest zarządzanie różnymi urządzeniami z jednego miejsca - za pomocą aplikacji eWeLink. Ta interakcja pomiędzy różnymi urządzeniami tworzy zintegrowany ekosystem inteligentnego domu.

 

Instrukcja dodawania bramki Sonoff ZigBee Bridge do aplikacji eWeLink.

Urządzenia te po połączeniu z bramką ZigBee umożliwiają tworzenie powiązań, scen, scenariuszy automatycznego zarządzania Twoim domem. Urządzenie połączone za pośrednictwem bramki ZigBee mogą sterować modułami Sonoff połączonymi za pomocą sieci Wifi. Bramka Sonoff Zigbee może współpracować z urządzeniami innych dostawców które są certyfikowane przez ZigBee Alliance, pozwalając na obsługę ich z poziomu aplikacji eWeLink.

 

 

Instrukcja sparowania bramki Sonoff ZigBee Bridge z aplikacją eWeLink.

 

1. Bramkę podłączamy do zasilania w miejscu będącym w zasięgu sieci wifi, z tą sama siecią łączymy telefon za pomocą wifi. Po włączeniu bramki czekamy chwilę do momentu w którym zaświeci się niebeska dioda na obudowie urządzenia po czym będzie migotać.
Jeśli świeci się jedna dioda w sposób ciągły lub nie świecą się diody wcale bramkę należy przywrócić do ustawień fabrycznych wciskając przycisk reset na około 5s.

 

2. Uruchamiamy w telefonie aplikację eWeLink i klikamy "Szybkie parowanie" u góry ekranu.

 

 

 

3. Wybieramy "Dodaj jedno urządzenie" po czym podajemy hasło i nazwę sieci wifi. Aplikacja poprosi nas również o włączenie lokalizacji w telefonie. Zatwierdzamy przyciskiem "Następny".

 

 

 

 

4. Aplikacja rozpocznie automatyczne skanowanie urządzeń w zasięgu. Po znalezieniu urządzenia aplikacja automatycznie je doda.

 

 

 

 

 

 

 

4. Dodane urządzenie jest już na naszej liście. Możemy jeszcze mu nadać bardziej odpowiadającą nam nazwę.

 

 

 

 

5. Po chwili bramka zostanie dodana do aplikacji .

 

 

 

 

Parowanie urządzeń Zigbee 3.0 z bramką Sonoff Zigbee eWeLink

 

 

1. Urządzenia komunikujące się za pomocą Zigbee 3.0 dodajemy z poziomu bramki Sonoff Zigbee, inaczej niż urządzenia Wifi.

 

Klikamy na ikonkę Bramki Zigbee, a następnie opcję: Dodaj urządzenie podrzędne poprzez przycisk "Dodaj".

 

 

 

2. Aby dodać urządzenie komunikujące się za pomocą Zigbee 3.0 do naszej bramki należy to urządzenie wprowadzić w tryb parowania, sposobu należy szukać w instrukcji konkretnego urządzenia.

 

 

 

3. Po chwili urządzenie zostanie odnalezione i dodane do aplikacji.

 

 

Uwaga: nie wszystkie urządzenia ZigBee współpracują z Sonoff lub nie współpracują w pełni

 

 

ELTY elektronika i ty

 

Elty

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium